נועם קוריס משרד עורכי דין ומגשרים טל'-077-7060058

יום רביעי, 29 במרץ 2023

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את עמדת המדינה וגזר 17 שנות מאסר ופיצוי בגובה 200,000 ש"ח על בן 76 שהורשע באונס קרובת משפחתו

 בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר על דוד פנדו, תושב חולון כבן 76 עונש של 17 שנות מאסר בפועל ופיצוי של 200,000 ₪ למתלוננת קרובת משפחתו, בגין מעשי אינוס ומעשים מגונים שביצע בה. על פי כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), הנאשם ביצע את המעשים במתלוננת עת הייתה קטינה בת 12, במספר רב של הזדמנויות ולאורך 16 שנים.

בית המשפט המחוזי בתל אביב (הרכב בראשות כב' השופט בן יוסף, כב' השופט הימן וכב' השופטת זמיר) גזר על הנאשם 17 שנות מאסר ופיצוי של 200,000 ₪, בגין הרשעתו בעבירות של אינוס קטינה על ידי בן משפחה, מעשה מגונה בקטינה על ידי בן משפחה, אינוס שלא בהסכמה חופשית ומעשה מגונה שלא בהסכמה חופשית.

בהכרעת הדין, ציינו שופטי דעת הרוב הימן וזמיר, למול דעתו החולקת של בן יוסף, כי ״הנאשם ניצל את חולשתה האישיותית של המתלוננת ואת מצוקתה הכלכלית והמשיך להשליט עצמו עליה הן בהיבט הכלכלי והן בהיבט המיני... ולמעשה "חישק" אותה לטובת מימוש מאווייו המיניים המעוותים״. ביחס לטענות ההגנה, אמרה השופטת זמיר כי "מדובר במי שהייתה נתונה שנים ארוכות תחת מרותו של המתעלל, בחסות מי שאולי חשדו או אפילו ידעו, בחרו להתעלם ואפשרו את המשך הפגיעה... בנסיבות הללו הניסיון לתור אחר תשובה לשאלה, שלמעשה עומדת במרכז תזת ההגנה והכרעת  הדין המזכה, הכיצד ייתכן שהמתלוננת אפשרה את המשך הפגיעה בה גם בבגרותה, נדונה מראש לכישלון, ואינה אלא הפניית אצבע מאשימה המטילה את האחריות למעשים על הצד הנפגע במקום על הצד הפוגע... לא ניתן לתור אחר היגיון ורציונליות במעשיה ובבחירותיה של המתלוננת, אשר כל מהלך חייה רצוף פגיעות קשות, לא הגיוניות ולא רציונליות".

 

לאחר קבלת גזר הדין מסרה עו"ד רוית צאלח מימון מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) כי "המקרה שבפנינו נמנה בין החמורים שהובאו לפתחו של בית משפט נכבד זה, הנאשם ניצל את אמונה, תמימותה וחולשתה של קטינה הנמצאת במחיצתו והכל כדי להשביע את יצריו ודחפיו האפלים, התעלם לחלוטין מרצונותיה וגרם לה נזק עמוק שהשפיע על התפתחותה כנערה, כאישה וכאם. בית המשפט נתן ביטוי לחומרה יתרה זו בפסיקתו, בהתאם לפסיקות עבר אשר קבעו כי עבירות מין במשפחה משבשות סדרי עולם, ומערערות את חווית המציאות של הילד, את האמון הבסיסי ואת התשתית להתפתחות בריאה, כמו גם את חווית האהבה כהזדמנות וכערך, ובעיקר מערערות את הבית כמקום מוגן מפני כל רעה, כפי שהוא אמור להיות."אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה